Z radością chcielibyśmy ogłosić, że od października 2018 roku rozpoczęła pracę meteorologiczna stacja pomiarowa, czyli SZKOLNY OGRÓDEK METEOROLOGICZNY. W naszym ogródku znajdują się: klatka meteorologiczna wraz z wyposażeniem (termometr suchy, termometr maksymalny, termometr minimalny, barometr, higrometr) oraz deszczomierz Hellmanna.
Wraz z grupą meteopasjonatów z klasy 2G rozpoczęliśmy systematyczne pomiary elementów pogody w porze porannej oraz popołudniowej. Nasi nieustraszeni obserwatorzy, czy plucha czy siarczysty mróz, biegają KAŻDEGO DNIA SZKOLNEGO do ogródka meteorologicznego, robią obserwacje i zapisują pomiary, a już wkrótce będą także zamieszczać je na stronie internetowej szkoły. KAŻDEGO DNIA SZKOLNEGO, niczym świeże bułeczki, pojawiają się aktualne dane pogodowe i każdy z Was może je zobaczyć na tablicy geograficznej przy sali L1. Prowadzimy również na bieżąco obserwację nieba pod kątem zachmurzenia, czasem wręcz dyskutujemy żarliwie na temat rodzajów chmur. W rozwianiu wątpliwości pomaga nam poster z rodzajami, odmianami i gatunkami chmur oraz Międzynarodowy Atlas Chmur. Zapisane dane meteorologiczne są skrzętnie zbierane i archiwizowane po to, aby po dłuższym odcinku czasu przedstawić je w postaci graficznej – wykresy temperatur: maksymalnej, minimalnej, aktualnej; wykresy wilgotności i ciśnienia, zapis rodzajów chmur, ilości i rodzajów opadów, co tez możecie zobaczyć pod postacią średnich miesięcznych.
Zapraszam wszystkich do bacznych obserwacji otaczającego nas świata, czy to bezpośrednio czy za pomocą naszych obserwatorów. Zaglądajcie do zakładki PROJEKT METEO lub w okolicę sali L1 - codziennie coś nowego !!!
Bo przecież pogoda otacza każdego z nas :)
Jako inicjatorka projektu chciałabym gorąco i słonecznie podziekować Panu Maciejowi za przecudne wykonanie klatki meteorologicznej oraz pomoc techniczo-logistyczną
(Kamila Hipnarowicz i klasa 2G)